Замовити дзвінок

Заповніть цю форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Internet

Нажаль, не всі веб-розробники є чесними зі своїми клієнтами. Дуже легко потрапити на обман, особливо якщо замовляєш сайт вперше. Ми розповімо вам що слід знати, щоб не потрапити у пастку при замовленні веб-сайту. 

 

1. Укладіть договір з компанією-розробником, та переконайтеся що сайт належатиме вам.

Ваш веб-сайт належить вам - не дозволяйте будь-якій веб-компанії переконувати вас у протилежному. Для того щоб уникнути таких проблем із власністю, переконайтесь що в договорі на розробку сайту є пункт про те, що після завершення всіх робіт із сайтом, та оплати його вартості, він належатиме вам.   

 

2. Перевірте, чи домен та хостинг зареєстровані на ваше ім’я

Навіть якщо ви плануєте довгострокові відносини з веб розробником, ви повинні знати, де зареєстрований ваш домен і хостинг, які логіни та доступи до них, та чи вони зареєстровані на ваше ім’я.  Якщо ви ніколи не плануєте самостійно адмініструвати ваш сайт, доступи до нього вам будуть необхідні, коли ви захочете, щоб ваш сайт обслуговувала інша компанія. 

Доступи які в вас повинні бути:

- доступ до адміністративної частини сайту;

- доступ до особистого кабінету (білінгу), де зареєстровані домен та хостинг;

- доступ до cРanel та бази даних вашого сайту.  

 

3. Запитайте, чи використовує розробник CMS (Content Management System) та яку саме.

Види сайтів можна поділити на ті, які написані на основі cms та так звані «самописні» сайти.

Для зручного адміністрування сайту використовують популярні системи управління контентом, як Joomla, WordPress, Drupal. Це безкоштовні системи управління сайтом, які зрозумілі та зручні для користувача, та добре доповняються різноманітними модулями, плагінами та бібліотеками. В CMS є готова адміністративна частина сайту, на основі якої формується структура та вигляд вашого індивідуального сайту, тому часу на створення таких сайтів йде відносно не багато і ціна бюджетна.

Є й платні CMS, наприклад Bitrix, тому вартість розробки сайтів за допомогою такої системи управління вища.

Для самописних сайтів адміністративна частина пишеться індивідуально під кожне замовлення, тому розробка таких сайтів є довготривала та дорога. 

Для таких сайтів як сайт візитка, інтернет магазин, блог і т д можна використовувати готові CMS, а для великих порталів та сайтів які потребують серйозного захисту інформації (наприклад сайт банку з клієнтською базою) слід замовляти «самописний» сайт. 

 

4. Знайте за що ви платите

Попросіть розробника пояснити, чи для вашого сайту буде створено індивідуальний дизайн, згідно ваших побажань, чи буде використовуватись готовий шаблон (тобто таких сайтів-клонів може бути вже дуже багато). Сайти з використанням шаблонів повинні бути дешевшими, але замовляти такі ми не радимо, бо якщо ви захочете змінити щось на такому сайті, то вам назвуть кругленьку суму. 

 

5. Не обирайте веб студію, виключно по найнижчій пропозиції ціни.

Переконайтесь, що людина, в якої ви плануєте замовити сайт не самопроголошений розробник, який обіцяє створити сайт за 500 грн, а насправді не має ні найменшого поняття в якісній розробці сайтів. Зверніть увагу на приклади робіт, досвід та професіоналізм. Якщо в вас виникли будь-які запитання щодо розробки сайтів, звертайтесь за безкоштовною консультацією до наших менеджерів.