Замовити дзвінок

Заповніть цю форму і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Httporhttps

HTTP в порівнянні з HTTPS: Що несе в собі відмінність лише однієї літери?

З тих пір як Google підтвердив, що він враховує використання HTTP та HTTPS як фактор ранжування, було багато суперечок чи варто переходити з HTTP на HTTPS . Як показує досвід, краще дотримуватись вказівок Google. Проте існує думка про те що для більшості веб сайтів такий перехід не є обов’язковим, бо хоча Google дійсно враховує статус HTTPS в якості сигналу ранжирування, він дає йому тільки невелику кількість ваги в своєму алгоритмі. За винятком великих сайтів, які приваблюють величезну кількість трафіку, більшість сайтів не бачитимуть помітне поліпшення в рейтингу після переходу на HTTPS.

 

Що таке HTTPS?

HTTPS означає протокол передачі гіпертексту Secure . Він має одну основну перевагу: він робить сайт більш безпечним для людей, які відвідують і використовують його. Якщо ви звернете увагу на домени в адресному рядку вашого браузера, ви помітите, що деякі починаються з http:// в той час як інші починають з https://. Останнє означає захищений веб - сайт.

 

Переваги HTTPS 

Як згадувалося раніше, найбільш очевидною перевагою є те, що HTTPS забезпечує безпечне користування сайтом користувачу. За допомогою HTTPS, дані захищені через Transport Layer Security або TLS, протокол. Цей протокол забезпечує три рівні захисту:

Шифрування - З допомогою TLS, HTTPS, шифрує дані, які передаються в той час як користувач взаємодіє з сайтом. 

Аутентифікація - користувач може легко підтвердити, що він відвідує сайт, який мав намір відвідати. 

Цілісність даних - гарантує, що дані не можуть бути змінені або пошкоджені під час передачі, допомагає захистити конфіденційну інформацію.

 

 Отже, чи обов’язковим є перехід на HTTPS саме вашого сайту?  

Як ми з’ясували з переходом на HTTPS навряд чи можна суттєво поліпшити свій рейтинг. Основною причиною переходу є забезпечення захисту інформації.  Якщо в вас простий блог, або інший невеликий сайт, де ви не просите користувачів надавати особисту інформацію, то Вам не обов’язково переходити на HTTPS. Якщо ви збираєте потенційно важливу інформацію або на сайті здійснюються платежі, то перехід до HTTPS є обов’язковим.